25 квітня, вранці Черкащина зазнала чергового воєнного злочину, вчиненого російською федерацією. Ворог наніс ракетний удар по житловому сектору міста Сміла. Попередні дані свідчать про те, що внаслідок обстрілу постраждали 47 приватних будинків та одна багатоповерхівка. За медичною допомогою звернулися 6 осіб, які, однак, відмовилися від госпіталізації.
Наші фахівці задокументували воєнний злочин, скоєний російською федерацією у Смілянській територіальній громаді внаслідок ракетного обстрілу житлового сектору та забезпечили правовою підтримкою населення, яке постраждало від наслідків обстрілу.
Російською федерацією порушено с. 48, 51 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I), від 8 червня 1977 року.
Стаття 48. Для забезпечення поваги й захисту цивільного населення та цивільних об’єктів сторони, що перебувають у конфлікті, повинні завжди розрізняти цивільне населення й комбатантів, а також цивільні й воєнні об’єкти та відповідно спрямовувати свої дії тільки проти воєнних об’єктів.
Стаття 51. Цивільне населення й окремі цивільні особи користуються загальним захистом від небезпек, що виникають у зв’язку з воєнними операціями.
З метою здійснення цього захисту, на доповнення до інших застосовуваних норм міжнародного права, за всіх обставин слід додержувати таких норм.
1. Цивільне населення як таке, а також окремі цивільні особи не повинні бути об’єктом нападів. Заборонено акти насильства чи загрози насильства, що мають головною метою тероризувати цивільне населення.
2. Цивільні особи користуються захистом, передбаченим цим розділом, за винятком окремих випадків і на такий період, поки вони беруть без посередню участь у воєнних діях.
3. Напади невибіркового характеру заборонено. До нападу невибіркового характеру належать:
a) напади, не спрямовані на конкретні воєнні об’єкти;
b) напади, при яких застосовуються методи або засоби ведення воєнних дій, які не можуть бути спрямовані на конкретні воєнні об’єкти; або
c) напади, при яких застосовуються методи або засоби ведення воєнних дій, наслідки яких не можуть бути обмежені, як це вимагається згідно з цим Протоколом; і які, таким чином, у кожному такому випадку вражають воєнні об’єкти й цивільних осіб або цивільні об’єкти, не розрізняючи їх.
За вказаними фактами проводиться досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).