Аналіз медичної реформи: виклики доступу до послуг та проблеми дотримання прав людини в Уманській громаді

Діюча медична реформа спричинила низку проблем, які суттєво вплинули на доступ громадян України до медичних послуг та функціонування медичних закладів в країні. У ряді громад виникли труднощі з визначенням спроможності медичних закладів, що вплинуло на їх здатність отримувати пакети медичних послуг від Національної служби здоров’я України.

У зв’язку з ситуацією в медичній сфері, Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ спільно з Черкаським правозахисним центром провела аналіз  стану дотримання прав людини в Уманській громаді у сфері Охорони здоров’я та визначила проблеми, які існують у громадян у доступі до медичних послуг.

Експертом Місцевого індексу прав людини та головою нашої організації Тарас Щербатюк зафіксовано наступні особливості впровадження реформи на рівні громади:

  1. Уманська рада адаптувалась до умов, які впроваджуються медичною реформою та забезпечує стале функціонування системи охорони здоров’я у громаді.
  1. Медичні заклади системно працюють над підвищенням комфортності перебування пацієнтів у приміщеннях, покращенням матеріально технічної бази та якості надання медичних послуг, про що свідчать заходи, які проводилися|ться у громаді протягом 2023-2024 років. Закладами охорони здоров’я укладено договори «Про медичне обслуговування за програмою медичних гарантій» на 2023 та 2024 роки роки з Національною службою здоров’я України, що надає можливість отримання коштів для забезпечення сталості надання медичних послуг у громаді та підвищення її якості.
  1. У громаді прийнято низку місцевих цільових програм, які спрямовані на забезпечення пільговими ліками населення, надання паліативної допомоги та проведення реабілітації. Заходи, які виконуються в рамках програми забезпечують їх реалізацію та дотримання медичних прав населення громади.

Водночас попри позитивні приклади роботи у даній сфері, міській раді слід приділити більше уваги питанням забезпечення доступності медичних послуг для людей з інвалідністю соціального захисту та підтримки лікарів та медичного персоналу.

З повним текстом звіту можливо ознайомитися за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1rL2qFGIs9pi3Z_n2RjEuwfOB7JfqOTOU

______________________________________________

Звіт підготовлено в межах проєкту Правосуддя для людей, які постраждали від російської агресії”/ “Justice for the people affected by the Russian aggression”, який реалізується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Прокрутка до верху