Черкаський правозахисний центр здійснює систематичний аналіз ситуації з правами людини для виявлення тенденцій, проблем та розробки рекомендацій для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Наша робота допомагає виявити прогалини і проблеми в системі захисту прав, підвищити обізнаність населення про порушення, а також сприяти змінам для покращення ситуації з правами людини на рівні держави та територіальних громад.
Аналітична робота проводиться на загальнонаціональному та місцевому рівнях та має на виході аналітичні звіти з розробленими рекомендаціями щодо реалізації заходів по забезпеченню дотримання прав людини.
У 2017 році організація долучилася до розробки моніторингового інструменту «Місцевий індекс прав людини». Інструмент, що дозволяє визначити стан дотримання прав людини на рівні територіальних громад України та спроектувати діяльність органів місцевого самоврядування у фокусі забезпечення дотримання прав мешканців громади.
З 2017 року фахівці організації долучилися до проведення моніторингів у сфері прав людини на місцевому рівні у Донецькій, Луганській та Черкаській областях.
Моніторингові місії проведено у 35 громадах України. За результатами проведеної роботи громади отримали аналіз стану дотримання прав людини на місцевому рівні та чек-листи покращень роботи у сфері прав людини.
Черкаський правозахисний центр є автором та співавтором 6 загальнонаціональних досліджень за напрямами
Реалізації державних політик захисту прав ветеранів
Дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали внаслідок війни
Дотримання виборчих прав людей з інвалідністю
Починаючи з 2024 року, організація працює над аналізом наслідків міжнародних злочинів, які вчинаються російською федерацією на рівні територіальних громад. Ми проводимо аналіз наслідків від міжнародних злочинів в Україні та сприяємо реалізації заходів з відновлення територіальних громад.
Детально з нашими звітами можливо ознайомитися на нашому сайті у розділі
Практичні результати аналітичної діяльності
Органи державної влади отримали інформацію про прогалини в законодавстві, стан реалізації державних політик на місцевому рівні та практичні рекомендації з покращення ситуації з забезпечення прав людини.
Поради та рекомендації організації взято до уваги органами влади при формуванні
Ветеранських політик (діяльності Міністерства у справах ветеранів та його структурних підрозділів, реалізації державних програм)
Захисту прав осіб, які постраждали внаслідок війни (реалізації права на житло та гідні умови життя, гуманітарного реагування)
Захисту прав осіб з інвалідністю (Створення інклюзивних умов для реалізації виборчих прав, створення безбар’єрного середовища)
Органи місцевого самоврядування значно покращили доступ населення до інформації про свою роботу
з’явилась звітність про роботу структурних підрозділів рад
сайти міських та селищних рад стали доступними та інформативними
покращилась комунікація депутатського корпусу з місцевими мешканцями тощо
Місцеві цільові програми стають дієвими та ефективними (мають чітку структуру та обґрунтування, затверджені бюджети та визначених виконавців).
Органи місцевого самоврядування проводять самоаналіз власної роботи та впроваджують інструменти аналізу та оцінки роботи.
Діяльність виконавчих органів рад проводиться з урахуванням принципу недискримінації та прозорості.