У відповідь на понад 4000 звернень від осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні, Черкаський правозахисний центр у партнерстві з іншими організаціями реалізує новий проект для надання правової допомоги жертвам збройної агресії. Продовження військових дій та воєнних злочинів щодня збільшує кількість постраждалих, які потребують правового захисту та допомоги у документуванні злочинів.
В рамках проекту планується створення центрів правової підтримки у кількох регіонах України, зокрема в Черкаській, Сумській, Донецькій, Чернігівській та Запорізькій областях. Основними напрямами роботи центрів буде надання правової допомоги та фіксація воєнних злочинів. Юридичні консультації, підготовка документів, представництво інтересів постраждалих у державних установах та судах – це лише частина послуг, які надаватимуться.
Консультації в рамках проекту будуть надаватися на базі:
- Громадська організація «Черкаський правозахисний центр»
Адреса: м. Черкаси, бульвар Шевченка 183, оф. 23,
Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 09:00 до 17:00,
Контакти: +380(67) 522 57 10, Електронна пошта: [email protected] - Громадська організація «МART»
Адреса: вул. П’ятницька 39, к. 703 (7 поверх), м. Чернігів,
Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 09:00 до 17:00,
Контакти: +380 (63) 560 52 00,(можливе надання юридичної письмової консультації за допомогою електронної пошти та месенджерів Telegram, Viber, WhatsApp), Електронна пошта: [email protected]
Прийом здійснюється за попереднім записом. - Громадська організація “Північна правозахисна група”
Адреса: м. Суми, вул. Полкової Сотні, 3, Контакти: +380 (67) 600 99 99, Електронна пошта: [email protected] - ГО «Центр реформ, демократії та права»
Адреса: 69095, м. Запоріжжя, пр-т. Соборний, 109, 3-й поверх, оф.307,
Контакти: тел.: +380 (68) 855 11 71, Електронна пошта: [email protected] - Громадська організація «Східний правозахисний центр»
Адреса: м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 8а, офіс 4,
Контакти: +380(95) 292 14 56, Електронна пошта: [email protected]
Завдяки зібраним свідченням, буде забезпечена підтримка органів досудового розслідування та прокуратури у зборі доказів міжнародних злочинів. Також зібрані матеріали сприятимуть збереженню історичної пам’яті про події в Україні, що матиме особливе значення для майбутніх поколінь.
Окрім цього, проект передбачає допомогу жертвам війни у відновленні їхніх житлових прав. Будуть розроблені рекомендації для державних органів та міжнародних партнерів щодо забезпечення житлом осіб, які втратили домівки внаслідок військових дій.
Очікувані результати проекту включають:
- Надання правової підтримки жертвам війни та сприяння реалізації їхніх прав.
- Визначення стану державних та міжнародних політик у сфері житлового забезпечення та публікація карти рекомендацій.
- Документування свідчень про воєнні злочини, скоєні в Україні.
- Збереження історичної пам’яті через збірку “Історії війни в Україні. 2014–2024”.
Черкаський правозахисний центр продовжує свою місію надавати допомогу тим, хто постраждав від наслідків війни, та зберігати пам’ять про важливі історичні події для майбутніх поколінь.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».